• Anasayfa
  • Etkinlik ve Sponsorluk Yönetimi

FPR İletişim

Örnek Resim


Etkinlik yönetimi en basit anlamıyla yapılacak olan etkinliklerin doğru şekilde yönetilmesi işlemidir. Bu etkinlikler halkla ilişkileri geliştirmek için düzenlenen sunum, organizasyon ve faaliyetlerdir. Halka ilişkiler denince akla sadece kurumsal toplantılar gelmemelidir. Bazen bir düğün olabileceği gibi bazen de bir doğum günü olabilir. Her türlü etkinlik ya da faaliyet için etkinlik öncesinde belirli bir plan yaratılır. Bu planlama organizasyon esnasında çıkabilecek bütün sorunlarında belirlenmesinde de oldukça önemlidir. Organizasyonun türü her ne olursa olsun önceden belirli planlar hazırlanır. Ve organizasyon esnasında hiçbir pürüz çıkmaması için çalışmalar yapılır. Organizasyon büyük veya küçük olsun fark etmeksizin aynı hassas çalışmalar yürütülür. Etkinlikten önce gerekli olan bütün planlar yapılmış olsa da etkinlik esnasında da doğaçlama olarak bazı planlar gerçekleştirilmesi gerekir. Etkinlik yürütme süreci yalnızca etkinlik öncesi yapılmaz. Etkinlik esnasında da yürütme işlemi devam eder..

Lobi faaliyetlerinden basın bültenlerinin medyada yer almasına kadar birçok halkla ilişkiler faaliyetlerinin amacına ulaşması, haber kaynağı ile kanal arasındaki bu önemli bağın sağlam temeller üzerine inşa edilmesine bağlıdır. Ancak bu şekilde, mesajlarımız hedef kitleye daha hızlı, doğru ve istediğimiz biçimde iletilecek, ayrıca kurum ve kuruluşa zaman / kaynak faydası sağlanacaktır. Kurumsal iletişim; bir kurum, bir işletme ve bir kuruluşun amaç ve hedeflerine ulaşabilmek ve faaliyetini yürütebilmek için gereken bölüm ve unsurlar arasında bilgi akışını, motivasyonu, koordinasyonu, organizasyonu, eğitimi ve denetimi amacıyla gerçekleşen iletişim sürecine verilen addır.

İletişim sektöründeki 20 yıllık deneyim ve tecrübesini, FPR iletişim bünyesine taşıyan KURUCUMUZ Ferda Kervan, şirket bünyesindeki, uzman kadrosu ve çözüm ortaklarıyla hizmet sunmaya 2013 yılında başladı. Birçok farklı alanlarda danışmanlık hizmeti, halkla ilişkiler çalışmaları, basın danışmanlığı ve etkinlik işleri yapan şirketimiz, sonuç odaklı çalışmaları ve belirlediği fikir ve stratejileriyle firmaların geleceğine yenilikler katmayı sürdürüyor.